سوالات متداول

سوالات متداول


بیشترین دلیل خرابی کاتالیست ها ضربه و فشارهای وارد شده بر آن ها می باشد زیرا این قطعه در بخش پایینی اتومبیل قرار دارد که احتمال ضربه خوردن در این قسمت زیاد است.

درست کار نکردن کاتالیست علائم مختلفی دارد این علائم را از روی بررسی اتومبیلتان متوجه می شوید برخی از علائم خرابی کاتالیست به شرح زیر است.

1- افزایش یکباره مصرف سوخت اتومبیل 2- کاهش شتاب گرفتن ماشین 3- دیر روشن شدن یا روشن نشدن و یا استارت 4- خوردن بد اتومبیل 5- از رده خارج شدن ماشین در آزمون آلایندگی 6- چشمک زدن چراغ چک ماشین 7- بد کار کردن اتومبیل و ایجاد لرزش در سرعت های کم 8- ایجاد بویی شبیه تخم مرغ گندیده در داخل ماشین

  • مهمترین علت درست کار نکردن کاتالیزور، افزایش سوخت اتومبیل میباشد.
  • کاهش شتاب خودرو،
  • درست کار نکردن موتور،
  • روشن شدن چراغ چک،
  • خارج شدن بوی بد از اگزوز (شبیه به بوی تخم مرغ گندیده)،
  • ممکن است خودروی شما روشن نشود!

دلایل مختلفی باعث شکستن و خرد شدن مبدل کاتالیست می شود که یکی از آنها ضربه خوردن این قطعه می باشد. صدای زیاد و گوش خراش اگزوز و روشن شدن چراغ چک موتور از علائم شکستن کاتالیست می باشد.

شکستن این قطعه باعث می شود مبدل کیپ شده و دود به درستی از اگزوز خارج نشود در نتیجه شتاب خودرو کاهش می یابد. بهتر است هر چه سریعتر این قطعه را تعویض نمایید تا به دیگر قطعات خودرو آسیب وارد نشود.

عمر مفید کاتالیزور متفاوت است و بین 80 هزار تا 100 هزار کیلومتر است.

قیمت کاتالیزور همانطور که می دانید با توجه به جنسی که دارد تعیین می شود زیرا بسیار متنوع و متفاوت است  در برخی موارد ممکن است هر چهار سال یک بار اقدام به تعویض کاتالیست نمایید.

قطعه ای از خودروست که به عنوان مبدل گازی CO2 و HC را به O2 تبدیل میکند و از اگزوز خارج میشود. این قطعه در مسیر سیستم اگزوز قرار میگیرد و توانایی این را دارد که تا 90 درصد گاز های سمی خارج شده از پیشرانه اتومبیل ها را به گاز های غیز سمی تبدیل کند.

پرشین کاتالیست بزرگترین مرکز تخصصی فروش، نوسازی و تعمیر کاتالیزور

تعمیرات، عیب‌یابی، تامین کاتالیزور انواع ماشین خارجی، چینی و ایرانی!

Call Now Button